O Poradni Dietetyczno - Sportowej

dietetyk Włocławek Ryszard Sypniewski
Ryszard Sypniewski
Absolwent AWF, dyplomowany dietetyk

od 25 lat zajmuje się sportem oraz zdrowiem. Przygodę swoją rozpocząłem od uprawnia Kyokushin Karate. W ciągu 15 lat udało mi się sięgnąć po najwyższe trofea w Polsce, m.in. Mistrzostwo Polski seniorów, juniorów, Puchar Polski oraz członkostwo w kadrze narodowej. Po zakończeniu studiów na Akademii Wychowania Fizycznego rozpocząłem prace w branży fitness, zbierając doświadczenie oraz uczestnicząc w dziesiątkach szkoleń i konferencji. Od tego czasu rozpisałem setki planów treningowych, pomagałem swoim klientom budować i redukować masę oraz dbać o zdrową sylwetkę. Byłem trenerem motorycznym 1 ligowego zespołu siatkówki kobiet. Pragnąc rozwijać się dalej, rozpocząłem studia na kierunku dietetyka, które ukończyłem z wynikiem bardzo dobrym.

Od 10 lat pracuje w sklepie z ziołami oraz suplementami diety, gdzie codziennie doradzam jak wspomóc budowanie wymarzonej sylwetki oraz poprawić swoje zdrowie za pomocą odpowiedniego żywienia oraz celowanej suplementacji. 

Specjalności

diety redukujące tłuszcz

diety budujące masę

dietetyka sportowa

choroby tarczycy

cukrzyca

Plany treningowe

Trening motoryczny

Dlaczego my!

 

Poradnia Dietetyczno-Sportowa to miejsce stworzone dla osób, które pragną zmienić swoje ciało, poprawić zdrowie lub polepszyć wyniki sportowe. 

W dzisiejszym świecie w telewizji lub internecie można napotykać tysiące diet cud, różnych sposobów na odchudzanie. Jedni stosują diety 1000 kcal, inni Paleo, Samuraja, Kwaśniewskiego, Atkinsa czy Keto. Każdy reklamuje swoją dietę jako najlepszy sposób żywienia. Przeciętny Polak ma problem z połapaniem się w tym chaosie. 

W naszej poradni uważamy, że chudnąć można na każdej diecie, wystarczy jeść  mniej niż wynosi nasze dobowe zapotrzebowanie. Jednak nie każda dieta nadaje się dla każdego oraz nie każda dieta, mimo widocznych efektów, jest zdrowa!

Dlatego po przeprowadzeniu wywiadu ustalamy jadłospis idealnie dobrany do upodobań naszych klientów, uwzględniając aktualny stan zdrowia.

Druga istotna sprawa to jakość produktów, które spożywamy. Zdajemy sobie sprawę, że żywność jest co raz słabszej jakości, zawiera o wiele mniej witamin i minerałów niż 20 lat temu. Wszechobecne pestycydy, dodatki do żywności, konserwanty nie są obojętne dla naszego ciała (wg raportu NIK przeciętny Polak zjada 2 kg chemii w roku!). Dlatego też kładziemy duży nacisk na jakość produktów. 

Oprócz diet redukujących oczywiście pomagamy w budowaniu masy mięśniowej oraz rozpisujemy diety wspomagające leczenie jednostek chorobowych, m.in. chorób tarczycy oraz cukrzycy oraz przy zaburzonej morfologii krwi. W tym przypadku zwracamy szczególną  uwagę na holistyczne podejście do problemu,.

 

Dodatkowo z racji pasji do sportu, zajmujemy się prowadzeniem sportowców wyczynowych, dla których sposób żywienia jest niezwykle istotny dla osiągania maksymalnych wyników. 

Hasła którymi się kierujemy układając jadłospisy:

"Niech pożywienie będzie lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem"

Hipokrates

"Jesteśmy tym, co jemy"

"Jesteśmy tym, co organizm przyswaja"

Nasz organizm to maszyna, która potrzebuje najlepszej jakości paliwa oraz ponad 60 różnych składników odżywczych. Dlatego też dieta oprócz kalorii, białka, tłuszczu i węglowodanów, musi być bogata odżywczo w witaminy, minerały, przeciwutleniacze oraz inne związki wspomagające organizm.

Dopiero wtedy możemy mówić o zdrowym odżywianiu, które możemy prowadzić przez całe życie. 

I taki właśnie stan jest celem naszej poradni, na pierwszym miejscu zdrowie, a reszta to efekty uboczne dobrze prowadzonej diety. 

 

Dlatego właśnie warto nam zaufać!

Pozdrawiam

Ryszard Sypniewski

dietetyk dieta przeciwzapalna
Ryszard-Sypniewski-dietoterapia-w-onkolo
wspołczesna_suplementacja_w_sportach_wy
olimpci weghtlifting
Ryszard-Sypniewski-dietoterapia-w-chorob
Ryszard-Sypniewski-dietetyka-sportowa-ws
fitness & welnness 2012
roczna akademiaaaa
fitstyle summer
Dyplom dietetyka
kongres trenera certyfikat
Dyplom AWF
fit expo
certyfikat wspolczesne wyzwania dietetyk